Учням на замітку

Тут Ви знайдете для себе:

1. Пам'ятки для учнів. Безпечний інтернет

2. Поради по самовихованню

3. Як ефективно навчатися на карантині і взагалі

4. Як навчитися керувати своїми емоціями

5. Як протидіяти булінгу

6. Що таке конфлікт?

7. Розвиваємо креативність

8. Психологічні цікавинки 


Пам'ятки для учнів

Безпечний інтернет

Увага: Фабінг!




Поради по самовихованню


Як ефективно навчатися на карантині

     

Як навчитися керувати своїми емоціями




                    Як протидіяти булінгу




Як розпізнати булінг

Наслідки булінгу


Поради жертвам булінгу


Відповідальність

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ СТАВ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ?

     Перше і найголовніше правило - не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у школі, цього не слід соромитись.

     Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації у школі може абсолютно не пов’язана з цим людина: тренер у секції, куди ти ходиш після школи, або вчитель, до якого ти ходиш на додаткові заняття. Також не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують. Як вказувалось раніше, що кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто якось відрізнятись від оточуючих.

     Якщо цькування у школі перетворились зі словесних на фізичні - йди до директора школи або заступника директора та докладно розкажи їм про це. Також повідом про ситуацію батьків.

    Якщо у школі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі. 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ СВІДКОМ ЦЬКУВАННЯ?

     Якщо цькують твого друга чи подругу, то одразу звернись до дорослих: вчителя, старших товаришів, родичів, батьків тощо.

     Якщо твій друг чи подруга поділилися з тобою, що вони потрапили у ситуацію булінгу, обов’язково говори з ними про це - вони потребують твоєї підтримки.

     У жодному разі не слід приєднуватись до групи, що цькує, та висміювати проблеми свого друга чи подруги.

     Якщо ви дорослий, який потерпав від булінгу колись, то не проходьте повз. Спробуйте захистити дитину, яку ображають. При цьому не слід ображати дітей, які цькують, адже деякі роблять це, тому що самі постраждали від насильства (вдома, у спортивній секції, в іншій школі тощо). У таких випадках вони можуть виміщати свій біль через знущання і приниження слабших за себе.

     Деякі діти булять, щоб ловити на собі захоплені погляди оточуючих, а відчуття переваги над іншими приносить їм задоволення. До того ж, нападаючи на когось вони захищаються від цькування. Іноді такі діти дуже імпульсивні і не можуть контролювати свій гнів. У таких випадках справа нерідко доходить і до фізичного насильства.

     Спробуйте повідомити про булінг людей зі школи, де це відбувається, або батьків дитини.

 ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ІНШИХ ЦЬКУЄШ ТИ?

     Зрозумій, булінг - це твої дії, а не твоя особистість. Ти можеш ними керувати та змінювати на краще. Пам’ятай, що булінг завдає фізичного та емоційного болю іншому, а тому подумай, чи дійсно ти цього прагнеш? Деякі речі можуть здаватися смішними та невинними, проте вони можуть завдати шкоди іншій людині.

 ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ, ЯКА ЦЬКУЄ ІНШИХ?

     Ми вже описували, що в ситуації булінгу завжди беруть участь три сторони, а тому, коли ви дізнались про цькування у школі, не слід забувати про тих, хто ображає. Психологи зауважують, що дитині, яка булить інших, увага та допомога потрібна не менше, ніж тій, яка страждає від булінгу.

     Відверто поговоріть з нею про те, що відбувається, з'ясуйте як вона ставиться до своїх дій і як реагують інші діти. Ви можете почути, що «всі так роблять», або «він заслуговує на це».

     Уважно вислухайте і зосередтеся на пошуці фактів, а не на своїх припущеннях.

     Не применшуйте серйозність ситуації такими кліше, як «хлопчики завжди будуть хлопчиками» або «глузування, бійки та інші форми агресивної поведінки - просто дитячі жарти і цілком природна частина дитинства».

     Ретельно поясніть, які дії ви вважаєте переслідуванням інших. До них відносяться: цькування, образливі прізвиська, загрози фізичного насильства, залякування, висміювання, коментарі з сексуальним підтекстом, бойкот іншої дитини або підбурювання до ігнорування, плітки, публічні приниження, штовхання, плювки, псування особистих речей, принизливі висловлювання або жести.Спокійно поясніть дитині, що її поведінка може завдати шкоди не тільки жертві, а й усім оточуючим. І щодалі це заходитиме, тим гірше булінг впливатиме на всіх учасників.

     Дайте зрозуміти дитині, що агресивна поведінка є дуже серйозною проблемою, і ви не будете терпіти це в майбутньому. Чітко і наполегливо, але без гніву, попросіть дитину зупинити насильство. Скажіть дитині, що їй потрібна допомога, а тому ви тимчасово триматимете зв'язок з учителями, щоб упевнитись - дитина намагається змінити ситуацію.

     Загрози і покарання не спрацюють. Можливо, на якийсь час це припинить булінг, та в перспективі це може тільки посилити агресію і невдоволення. Буде зайвим концентрувати увагу на відчуттях дитини, яку булять. Той, хто виявляє агресію, як правило відсторонюється від почуттів іншої людини.

     Пам'ятайте, що агресивна поведінка та прояви насильства можуть вказувати на емоційні проблеми вашої дитини та розлади поведінки. Порадьтеся зі шкільним чи дитячим психологом.

  Що таке конфлікт?




                                                     Жити – значить мати проблеми.

                                 Вирішувати їх – значить рости інтелектуально.

 


Відомий французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері назвав людське спілкування найбільшою розкішшю на світі. Спілкування людей – досить складний і тонкий процес. Кожен з нас вчиться все життя, здобуваючи досвід, часто за рахунок помилок і розчарувань. І, на жаль, досить часто ми потрапляємо в ситуації, які визначаємо як конфліктні. Яку роль відіграють конфлікти в нашому житті? Як їх розпізнавати та попереджувати, розв’язувати? Проблема ця досить серйозна. Існує навіть наука, яка безпосередньо займається цим – конфліктологія. Що ж таке конфлікт?

 

КОНФЛІКТ – це процес різкого загострення протиріч і боротьби

двох чи більше сторін. Існує таке поняття, як ,,конфліктна особистість”.

 КОНФЛІКТНА ОСОБИСТІСТЬ:

1. Намагається переважати за будь-яких обставин.

2. Занадто принципова.

3. Дуже прямо висловлює свої судження.

4. У неї поганий настрій, часто роздратована.

5. Несправедливо оцінює вчинки і дії інших.

 

Як же утримуватися від конфліктних ситуацій?

  

ЗНАЙТЕ, ЩО:

  від суперечки легше утриматися, аніж потім здихатися її;

теплі слова розтоплюють холодні серця;

під час суперечки заслуговує похвали той, хто перший замовкне;

чесний обмін думками не приведе до суперечки;

перемагайте своїх ворогів надмірною добротою;

уникайте сварливих людей – вони зроблять ваше життя нещасним;

найкращий спосіб улагодження конфліктів – уникати їх зовсім!

 


 ПАМ’ЯТАЙТЕ!

найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм – постійна зайнятість;

майте мужність від щирого серця визнавати свої помилки. Уникайте зазнайства;

вчіться володіти собою – гнів, дратівливість спотворюють людину.

 


 ТЕСТ ,,ЧИ КОНФЛІКТНА ВИ ОСОБИСТІСТЬ?

  Виберіть один із варіантів відповідей:

1. Уявіть, що на вулиці ваші однолітки затіяли сварку. Що ви станете робити: а) не стану встрявати у сварку; б) можу встряти, встати на сторону потерпілого, того, хто правий; в) завжди встряю у сварку.

2.   Ви завжди критикуєте знайомих за допущені помилки: а) ні; б) так, але в залежності від мого особистого відношення до цієї людини; в) завжди критикую за помилки.

3. Уявіть, що ваш клас має виконати доручену йому роботу. Староста класу представляє свій план роботи, який вам здається не дуже підходящим. Чи запропонуєте ви свій план, який здається вам кращим? а) якщо інші мене підтримають, то так; б) звичайно, я буду підтримувати свій план; в) боюся, що за це до мене можуть негативно поставитися у класі.

4.   Чи любите ви сперечатися з товаришами? а) тільки з тими, хто не ображається, й коли суперечки не псують наші відносини; б) так, але тільки по принциповим важливим питанням; в) я сперечаюся з усіма й з любого приводу.

5. Хтось намагається пролізти спереду вас, без черги. Ви: а) думаєте, що й ви не гірше нього, також намагаєтеся обійти чергу; б) обурюєтеся, але про себе; в) відкрито виказуєте свої обурення.

6. Уявіть собі, що оцінюється виконана робота вашого колективу, у якій є й досягнення, але є й деякі помилки. Ви знаєте, що ваша думка може бути вирішальною при оцінці роботи. Як ви вчините?

а) я вискажуся й про досягнення, й про недоліки роботи; 

б) виділю тільки позитивні сторони результатів роботи; 

в) буду критикувати недоліки, так як, на мою думку, виконана робота та, у якій зовсім немає недоліків.

7. Уявіть собі, що ваш друг (подруга) говорить вам про необхідність економії й бережливості, про ваше марнотратство, а сам (сама) часто витрачає гроші на різні речі. Він (вона) хоче знати вашу думку про свою останню покупку. Що б ви сказали? 

а) схвалюю покупку, якщо вона цому (їй) доставила задоволення; 

б) кажу, що покупка йому (їй) непотрібна; 

в) постійно сварюся з ним (нею) через його (її) марнотратство (а не моє).

8. Ви стали свідком сварки між двома знайомими вам людьми, один з яких неправий. Як ви відреагуєте? 

а) пройду мимо – навіщо псувати свій настрій?; 

б) роблю їм зауваження – не варто сваритися через дрібниці; 

в) активно вступаюся за того, хто правий.

9. В магазині ви помітили, що продавець вас обрахував на незначну суму. Як ви вчините: 

а) не зверну на це уваги – сума незначна, не варто псувати собі настрій; 

б) попрошу, щоб він ще раз порахував; 

в) затію з ним сварку.

10. Уявіть, що ви знаходитеся в літньому таборі відпочинку. Ваш вихователь, замість того, щоб виконувати свої прямі обовязки: слідкувати за дітьми, за чистотою приміщень, займається своїми справами, не виконує своїх обовязків. Чи це вас обурить? 

а) так, але навіть якщо я й викажу йому свою думку, це нічого не змінить

б) я знайду засіб на нього поскржитися – нехай його накажуть або знімуть з роботи; 

в) буду зганяти злість на своїх товаришах.

11. Ви сперечаєтеся з своїм молодшим братом або сестрою й пересвідчуєтеся в тому, що він (вона) правий. Чи визнаєте ви свою помилку? 

а) ні; 

б) звичайно, визнаю, адже неправий я; 

в) який же в мене буде авторитет, якщо я признаюся, що неправий.


Відповіді оцінюються: 

а) – 4 бали, 

б) – 2 бали, 

в) – 0 балів. 

Додайте суму всіх балів.

 ВІД 30 ДО 44 БАЛІВ – ви тактовні, не любите конфліктів, умієте їх уникати, намагаєтеся бути приємним для навколишніх, але коли їм потрібна допомога, ви не завжди наважуєтеся її надати. Не думаєте ви, що тим самим губите повагу до себе в очах інших?

 

ВІД 15 ДО 29 БАЛІВ – про вас говорять, що ви конфліктна особистість. Ви відстоюєте свою точку зору навіть тоді, коли це може вам зашкодити.


ВІД 10 ДО 14 БАЛІВ – ви шукаєте привід для сварок, більша частина яких непотрібна. Любите критикувати, але коли це вигідно вам. Ви не образитеся, якщо вас будуть рахувати любителем поскандалити? А можливо, за такою вашою поведінкою ховаються ваші особисті проблеми або комплекси?


Розвиваємо креативність




Психологічні цікавинки


Спробуй свої сили у 3-D лабіринті





Перевірте, наскільки Ви уважні
Спробуйте знайти на малюнку 7 людей та кішку. 6- це нормальна увага.2-3 свідчить про недостатній рівень уваги.

















Ігри та тести онлайн






 


Немає коментарів:

Дописати коментар